Анестезіологія

Що таке седація в стоматології - загальні відомості

У більшості випадків, візит до зубного лікаря сприймається нами як хворобливий і неприємний процес. Деякі люди відкладають похід до фахівця через почуття страху до больових відчуттів. На сьогодні, є багато ефективних методів, які гарантують знеболення в стоматології. Ви назавжди забудете про негативні емоції.

У медичному розумінні анестезія являє собою спосіб знеболення певної частини тіла шляхом блокування больових імпульсів. Щоб досягти цього результату, стоматологи використовують рідкі спеціальні засоби для вколювання в м'які тканини біля хворого зуба. За рахунок таких ін'єкцій гальмується сигнал про біль.

Перед першим проведенням анестезії, бажано з'ясувати, чи немає у Вас алергії на лікарські препарати. Також зверніть увагу чи немає у Вас серйозних соматичних захворювань. Особливо обережно слід проводити анестезію жінкам в положенні і дітям.

Види анестезії в стоматології - головні характеристики

Медикаментозна седація може бути місцевою і загальною (наркоз). Детальніше розглянемо місцеву анестезію, яка поділяється на наступні типи:

  1. Аплікаційна
  2. Інфільтраційна
  3. Внутрішньозв’язкова
  4. Провідникова

Аплікаційне знеболення в стоматології

На конкретну область ясен наноситься шар спеціального спрею або ж гелю. Результат настає моментально. Такий спосіб використовується перед введенням препарату для знеболення в певній області ясен. Аплікаційна анестезія в стоматології застосовується, коли потрібно зняти зубний камінь, для розкриття абсцесів під слизовими.

Інфільтраційні анестетики

Досить поширене знеболююче при хворобі зубних каналів, маніпуляціях на пульпі, для видалення зубів. Введений лікарем укол, протягом декількох хвилин заморожує певну ділянку. І такий результат триває одну годину. При цьому, пацієнт не переживає болю, відчуває себе цілком комфортно.

Провідникова анестезія

Використовується при більш широкій зоні оперативного втручання. Після введення уколу гілка трійчастого нерва блокується. Це блокує біль відразу ж в декількох зубах, а також прилеглих м'яких тканинах. Ефект триває півтора-дві години.

Внутрішньозв’язкове (інтралігаментарне) знеболювання

Провідникова анестезія, в деяких випадках може викликати дискомфорт через оніміння частин рота. Тому використовують інтралігаментарну анестезію для видалення і препарування зубів. Такі ін'єкції найчастіше застосовують для дітей, для уникнення можливого травматичного оніміння щік, губ і язика. Для дорослих внутрішньозв'язкові анестетики можуть бути неефективні, і навіть протипоказані у разі наявності пародонтальної гнійної кишені.

Седація в стоматології ціна

Абсолютно безболісно Ви можете вилікувати зуби в стоматологічній клініці «МАЙСТЕРСТОМ». Фахівці використовують широкий спектр знеболюючих засобів, враховуючи різні системні захворювання, страх, алергічні реакції, індивідуальну переносимість хворого. При необхідності, фахівці нашої клініки надають послуги пацієнтам з гемофілією.

Знеболення в стоматології здійснюють за допомогою місцевих анестетиків, які вводяться в область конкретного зуба. Для цього використовують:

  • карпульні шприци;
  • голки;
  • карпулі зі спец. препаратом.

Як голка, так і карпула застосовуються одноразово для конкретного пацієнта. Також, при бажанні, можна зняти біль в місці уколу, змастивши слизову оболонку аплікаційною анестезією (спреєм або гелем з різними смаками). Ознайомитися з цінами на послуги анестезії можна тут.