Професійна гігіена порожнини рота: зняття твердих та м`яких зубних відкладень

Зубний камінь буває надясенним і підясенним.

Якщо надясенний можна побачити вдома за допомогою дзеркала, то підясенний тільки в кріслі у лікаря стоматолога за допомогою спеціальних стоматологічних пристосувань. Навіть при найякіснішій гігієні ротової порожнини у нас не завжди є можливість вичистити наліт у важкодоступних місцях, таких як міжзубні проміжки.

Після скупчення м’якого нальоту з часом утворюється твердий – зубний камінь. Його поява індивідуальна для кожної людини: у когось він утворюється раз на пів року, у когось – рідше. Це пов’язано з особливостями організму, наявністю певних захворювань, складом слини.

Також дуже важливе правильне харчування: вживання ммякої, клейкої їжі (борошняні вироби) прискорює процес утворення каменів, а твердої (фрукти, овочі) навпаки. Позбутися зубного каменю у домашніх умовах не вийде. Допоможе тут лікар-стоматолог, який за допомогою спеціального ультразвукового апарату (скейлера) зніме зубні відкладення. Найчастіше твердий зубний камінь утворюється на центральних зубах нижньої щелепи з язикового боку і жувальних зубах верхньої щелепи з щічної сторони. Це пов’язано з наявністю в цих місцях слинних залоз.

Тому при чищенні зубів цим місцям потрібно приділяти особливу увагу.

Розкажіть про це друзям: