Лікуємо безкоштовно діток, які втратили батьків чи одного з батьків на війні. Та усіх військових, які повернулися з передової та які захищають Україну.

Лікування чутливості зубів на температурні та смакові подразники

Підвищена чутливість зубів (гіперестезія) — може доставляти багато неприємностей. Здається, наші зуби починають реагувати на будь-які подразники: гаряче, холодне, солодке, гостре. Медична статистика останніх років показала, що звернення за стоматологічною допомогою з приводу підвищеної чутливості зубів виросло в кілька разів — це говорить про зростання не каріозних захворювань.

Що є причиною гіперестезії, і як їй запобігти?

Підвищена чутливість зубів до температурних, механічних і хімічних подразників супроводжує багато захворювань:

  • карієс,
  • пародонтоз,
  • ерозії і гіпоплазію емалі.

Однак, виникнення неприємних, а, часом, і сильно хворобливих симптомів можливо і без видимих порушень структури емалі та дентину.

Лікарі-стоматологи розрізняють три види ураження при гіперестезії:

  1. коли реакція проявляється тільки при температурному впливі (чутливість зубів на холодне-гаряче);
  2. коли до реакції на температурний подразник додаються больові реакції на хімічний вплив (гостре, кисле і т.д.);
  3. третя стадія визначається виникненням болю на будь-який подразник.

Підвищена чутливість зубів не тільки заподіює страждання, вона сильно заважає лікуванню хворого, оскільки ускладнює всі стоматологічні маніпуляції. Больові відчуття можуть мати різний характер: від ниючого до різкого болю і виявлятися як в області цілої групи зубів, так і в районі окремого зуба.

У більшості випадків зустрічається гіперестезія системна (генералізована), що виникає у зв’язку з функціональними збоями в роботі організму. Її причинами можуть стати різні перенесені захворювання, нестача в організмі необхідних мінеральних речовин (порушення фосфорно-кальцієвого обміну) і, навіть, нервовий стрес. Несистемна (обмежена) гіперестезія зачіпає окремий зуб і обумовлюється дефектами емалі та дентину.

Підвищена чутливість зубів: причини

Механізм виникнення гіперестезії простий: в силу різноманітних причин зубна емаль стає тонкою, відкриваючи маленькі канальця, розташовані в дентинному шарі. Ці канальця ведуть безпосередньо до пульпи і зубного нерву, і, якщо вони оголені, будь-який зовнішній подразник викликає дискомфортні відчуття і біль.

Причини, які можуть призвести до пошкодження зубної емалі: Неправильне харчування не забезпечує організм речовинами і мінералами, необхідними для підтримки нормального стану емалі, а надмірне вживання цукерок, солодкої газованої води і кислих продуктів призводять до порушення PH-балансу і хімічного руйнування захисного шару.

Жорстка зубна щітка і зубні пасти з абразивними елементами механічно ушкоджують емаль, провокують атрофію тканин ясен, в результаті якої може оголитися шийка зуба. Недотримання правил гігієни при догляді за порожниною рота і несвоєчасне звернення до стоматолога, при виникненні проблем із зубами — ще одна причина хворобливої чутливості. Сюди ж можна віднести звичку стискати зуби, гризти нігті і т.д., які призводять до утворення тріщин і порушення цілісності емалі

. Чутливість зубів на холодне-гаряче може бути результатом запалення зубного нерва або пульпи. Виникнути воно може після лікування зуба у стоматолога або після прийому холодної їжі. Якщо біль не проходить протягом декількох днів, ясна опухла, з’явився набряк — це ознака абсцесу (серйозного запального процесу) і вам необхідно терміново звернутися до лікаря.

Розкажіть про це друзям: