Лікування дитячих зубів: пломбування кольоровими кальцій вмісними матеріалами

Молочні зуби і важливість їх лікування

Байдуже ставлення до питання гігієни ротової порожнини, неконтрольоване вживання солодкого, хаотично організоване харчування - ось найпоширеніші причини виникнення проблем з молочними зубами у дітей.

Дуже багато батьків, на жаль, намагаються до останнього відтягнути візит своєї дитини до стоматолога, думаючи, що лікування молочних зубів буде для неї великим стресом. Можна з розумінням до цього поставитися, але, затягування походу до стоматології, може спричинити  більш серйозні проблеми вже в дорослому віці. І будуть потребувати величезних фінансових витрат і багаторазових відвідувань стоматолога. Тому важливо вчасно звернутися за допомогою до фахівця при виявленні симптомів захворювання.

Важливо! Регулярне відвідування лікаря стоматолога, може на ранній стадії виявити проблеми з зубами вашої дитини. І їй не доведеться переносити дискомфорт при лікуванні. Набагато простіше, в ранньому віці використовувати процедуру герметизації фісур, для запобігання карієсу.

Чи потрібно лікувати молочні зуби?

У разі виникнення захворювання, лікування молочних зубів, необхідно, з двох основних причин:

  1. Негайна зупинка поширення інфекції.
  2. Уникнення проблем з прикусом надалі.

При виникненні карієсу, пломбування молочних зубів дозволить швидко і безболісно вирішити проблему. Швидше за все, невелике потемніння на зубі навряд чи схвилює, як дитину, так і її батьків. Але, карієс, не просто руйнує зуби, він дає інфекції вільний доступ у внутрішню порожнину рота. Думка багатьох батьків про те, що лікувати молочні зуби не має сенсу, так як вони і так випадуть, неправильна. Тому що, інфекція, яка буде стрімко розвиватися в ротовій порожнині, спричинить за собою масу проблем хронічного характеру. Саме з цієї причини, лікування молочних зубів не варто відкладати, а при перших ознаках появи проблем слід відразу ж звернутися в нашу клініку МайстерСтом.

Пломбування зубів - матеріали

До недавнього часу, асортимент матеріалів, з яких виготовлялися пломби, не був настільки різноманітним. Лікарі стоматологи мали в своєму розпорядженні, або амальгаму, яка могла бути  шкідливою, особливо для маленьких пацієнтів. Або склоіономерний цемент, який довго застигав. У наші дні, ситуація значно покращилася, і в стоматологічній практиці застосовуються матеріали з світлотвердіючого композиту, а також кольорові компомери (з'єднання гібридного композиту з склоіномерних цементів). Вони мають високий рівень стійкості до різних впливів, прекрасно поліруються і мають високу ступінь адгезії.

Молочні зуби: особливості пломбування

Якщо порівнювати пломбування молочних зубів з лікуванням постійних, то особливих відмінностей практично немає. Єдина відмінність, це, той факт, що саме лікування, відноситься до поняття тимчасового в силу природних особливостей молочних зубів. Говорячи про сучасні технології, завдяки яким встановлення пломби на молочні зуби, стоматолог робить швидко і якісно, можна виділити:

  • Ручне препарування. Цей варіант не передбачає застосування бормашини, але можливий тільки у випадках, коли мова йде про маленьку порожниниу.
  • Хімічна обробка.
  • Класична обробка з використанням бормашини. Якщо ж без бормашини не обійтися, то слід розглянути питання використання седації, під час процедури пломбування.

Видалення молочних зубів: чи можна просто вирвати?

Багато батьків думають, що найпростіше позбутися карієсу молочних зубів, можна видаливши уражений зуб. Адже багато з нас дуже зайняті і не мають можливості на часті відвідування дитячого стоматолога. Тому що, якісно вилікувати молочний зуб далеко не завжди можна за одне відвідування. А процедура видалення зуба займає всього декількох хвилин, але не варто поспішати і приймати таке, здавалося б, просте рішення. Видалення себе виправдовує лише в тому випадку, якщо вже відбулася зміна сусідніх з проблемним зубом. І термін існування дефектного ділянки ротової порожнини становить менше року. В цьому випадку видалення хворого молочного зуба не зробить негативний вплив на прикус, у всіх інших ситуаціях правильно буде провести процедуру лікування, а не видалення хворого зуба.

Фахівці стоматологічної клініки «МайстерСтом», спираючись на свій багаторічний досвід роботи, якісно і оперативно запломбують молочні зуби ваших дітей. Адже у нас:

  • Чудові фахівці.
  • Згуртований і дружній колектив.
  • Доступні ціни.
Розкажіть про це друзям: