Ортопедія (Протезування)

Протезування зубів - що це і в чому його користь?

Відсутність одного або декількох зубів стає для нас справжньою проблемою. Причому більше, ніж просто естетичною, адже втрата зуба додатково створює навантаження на інші зуби, порушуючи весь зубний ряд, спотворюючи риси обличчя, порушуючи процеси розжовування їжі. У таких випадках стоматологічна практика розглядає протезування, як необхідний крок, і для молодих, і для людей старшого віку.

Сучасні стоматологічні технології дозволяють досягти здорової і красивої посмішки безболісно і з мінімальним дискомфортом. Стоматологія «МайстерСтом» має в своєму розпорядженні широкий спектр методів протезування. Ми відновлюємо як окремі зуби, так і зубні ряди, не зачіпаючи цілісності сусідніх, здорових зубів.

Існує кілька видів протезування зубів, і застосовуються вони в залежності від індивідуальних особливостей пацієнта, а також його побажань.

Незнімне протезування

Один з найпоширеніших видів. Він дуже популярний серед пацієнтів середнього віку. Даний вид протезування застосовується при відсутності або значному руйнуванні окремого зуба, це досить ефективно відновлює зубний ряд, приводячи до ладу його зовнішній вигляд і функціональність. Даний вид також є відносно недорогим, що також обумовлює його популярність. Незнімні протези поділяються на цільнолиті, акрилові, комбіновані (металопластмаса, металокераміка) і керамічні. Мінус незнімного протезування - необхідність препарування сусідніх зубів, якщо один зуб відсутній.

Знімне протезування

Поділяється на повне і часткове.

«Зуби в склянці», залишилися в минулому. Сучасне знімне протезування значно відрізняється від методик, що застосовувалися в недалекому минулому. На новий рівень вийшли технології, матеріали, а також естетичність конструкції. Кожен з цих факторів має своє значення, а в комплексі вони являють собою зручний і визнаний шлях відновлення «порядку в роті». Існують такі знімні протези:

 

  • Часткові або повні пластинчасті (відомі, як «вставна щелепа»)
  • Бюгельні знімні протези
  • Малі знімні протези
  • Умовно-знімні протези
  • Пластинкові протези.

Основні конструкційні елементи: базисна пластинка ,штучні зуби, фіксуючі елементи.

Бюгельне протезування

У перекладі з німецького, bugel - дуга. З назви зрозуміло, що цей вид протезування проводиться за допомогою дугоподібної конструкції. Основними перевагами бюгельного протезування є надійна фіксація зубного ряду. Часто саме цей вид використовується для надійної фіксації хиткого зуба або протезування нижніх зубів. Естетична привабливість таких конструкцій полягає в тому, що вони повністю імітують втрачені зуби і зовні не відрізняються від справжніх.

Мікропротезування

Цей вид передбачає реставрацію, або відновлення структури зуба за допомогою вкладок і накладок, іншими словами: протезів або вінірів.

Умовно-знімне протезування

Даний вид отримав свою назву тому, що стоматолог легко може відкріпити протез зуба, оскільки він був «накручений» на спеціальний шуруп або прикріплений до сусідніх зубів спеціальним протезом.

Протезування - дуже динамічна сфера в світі стоматології, і Рівне, в даному випадку, не виняток. У цій сфері постійно з'являються нові технології, які збільшують комфорт пацієнта. Клініка «МайстерСтом» володіє всім необхідним обладнанням, що б провести протезування в Рівному з урахуванням останніх досягнень світової стоматології.