Лікуємо безкоштовно діток, які втратили батьків чи одного з батьків на війні. Та усіх військових, які повернулися з передової та які захищають Україну.

Пломбування зубів усіма матеріалами які є на ринку з підбором кольору

Для лікування дефектів твердих тканин зубів і утворилися в них порожнин виконують пломбування — метод, що забезпечує відновлення анатомічної форми і функції зуба. Перед пломбуванням стоматолог видаляє гнилі частини зуба, проводить необхідне лікування, а потім заповнює порожнини спеціально приготованою для цього речовиною. Пломбування застосовується для лікування карієсу і пульпіту, а також для усунення тріщин і пошкоджень зубів.

Типи пломбувальних матеріалів

Сьогодні в стоматологічній практиці застосовуються різноманітні пломбувальні матеріали: сплав золота, фарфор, амальгама з ртуті, срібла, олова, цинку і міді, або композиційна пластмаса, склоіономер і керамічні матеріали. Вибір матеріалу залежить від потреб пацієнта та інших факторів, у тому числі стану його ротової порожнини, естетичні уподобання, місцезнаходження пломби, її довговічність і вартість.

Сплав золота

Переваги

  • Довговічність: як мінімум 10-15 років;
  • не піддається корозії.
  • Міцність: не руйнується під дією жувальної сили.
  • Естетичність: багатьом пацієнтам подобаються золоті пломби більше, ніж пломби з амальгами, мають сріблястий колір.

Недоліки

  • Висока вартість: золоті пломби дорожче інших, зокрема, в десять разів дорожче амальгами.
  • Кількість візитів до клініки: для установки потрібно як мінімум два візити.
  • Гальванічний шок: при установці пломби із золотого сплаву безпосередньо поряд з пломбою з амальгами виникає різкий біль (гальванічний шок), викликаний взаємодією металів і слини, але це рідкість.
  • Естетичність: більшості пацієнтів не подобаються пломби, що відрізняються за кольором від зуба.

Амальгама

Переваги

  • Довговічність: як мінімум 10-15 років; довше, ніж композиційна пластмаса.
  • Міцність: не руйнується під дією жувальної сили.
  • Вартість: коштує дешевше, ніж композиційна пластмаса.

Недоліки

  • Естетичність: «срібні» пломби не відповідають натуральному кольору зубів.
  • Подальше руйнування зуба: для установки пломби з амальгами часто потрібно видалити здорові тканини зуба.
  • Алергічні реакції: у рідких випадках (у 1% пацієнтів) може спостерігатися місцева алергічна реакція у вигляді запалення або висипки.
  • Поява тріщин: хоча зубна тканина розширюється і скорочується під прямим впливом температур, що може призвести до утворення тріщин і на здорових зубах, амальгама — в порівнянні з іншими пломбувальними матеріалами — більш схильна цим природним фізичним процесам, тому на ній найчастіше з’являються тріщини і пошкодження.

Композиційна пластмаса (композит)

Композит — це суміш акрилової пластмаси і порошкоподібних склоподібних частинок, з якої виготовляється пломба під колір зуба. Іноді композит застосовують для відновлення зламаного або сколотого зуба.

Переваги

  • Естетичність: відтінок пломби можна підібрати під колір справжнього зуба, тому композит часто застосовують для пломб передніх зубів або видимих частин зубів.
  • З’єднання з тканинами зуба: композитні пломби вступають в хімічну зв’язок з тканинами зуба, забезпечуючи йому додаткову підтримку.
  • Щадний характер обробки: дозволяє зберегти максимальну кількість тканин зуба.

Недоліки

  • Низька довговічність: комбіновані пломби піддані руйнуванню й зношування, особливо в регіонах дії високих жувальних сил, тому тримаються в середньому п’ять років.
  • Часові витрати: установка композитних пломб вимагає більш тривалого часу (як мінімум на 20 хвилин більше, ніж для установки пломби з амальгами).
  • Кількість візитів до клініки: для установки вкладок, вінірів та коронок потрібно як мінімум два візити.
  • Стирання: залежно від місцезнаходження композиційні матеріали можуть стиратися (або відколюватися).
  • Вартість: композитні пломби коштують удвічі дорожче, ніж амальгами.

Процедура пломбування зубів

Перед початком процедури пломбування стоматолог робить місцеве знеболювання тканин навколо зуба. Потім для очищення порожнини від залишків мертвої тканини зуба застосовується бормашина, піскоструминний апарату або лазер. Вибір інструмента залежить від рівня професіоналізму стоматолога, його кваліфікації і наявності специфічного устаткування, а також локалізації і ступеня руйнування тканин зуба.

Далі стоматолог ретельно перевіряє, чи всі фрагменти мертвої тканини (або омертвілої пульпи при пульпіті). Потім виконується акуратна очищення зубного каналу, видалення бактерій та інших забруднень та медикаментозна обробка порожнини. Якщо руйнування локалізовано на поверхні зубного кореня, застосовують склоіономер, матеріали природного кольору, що виготовляються з суміші акрилових кислот з тонкоподрібнений скляними порошками, або композитні Іономіри, що виготовляються з акрилових кислот та акрилової пластмаси, якщо каріозна порожнина розташована на нежевательной поверхні зубів. При значному руйнуванні зуба можлива установка штифта з титану або скловолокна, який виконає роль опори для пломби. Коли пломба встановлена, виконується шліфовка зуба абразивними інструментами та пастами. Після шліфування стоматолог перевіряє правильність установки пломби. При необхідності здійснюється доопрацювання пломби, після чого вона покривається спеціальним лаком.

У середньому, процедура постановки пломби займає не 20-30 хвилин, але за наявності ускладнень або сильному руйнуванні зуба пломбування може займати більше години.

Догляд за зубом після пломбування

Після заповнення каріозної порожнини пломбувальним матеріалом стоматолог розповість, як запобігти подальшому руйнуванню зубів під пломбою або навколо неї, а також зберегти здоров’я інших зубів.

Персональна гігієна зубів і порожнини рота увазі чистку зубів як мінімум два рази в день зубною пастою з фтором і ниткою. Настійно рекомендується як мінімум раз на рік проводити профілактичний огляд і гігієнічну чистку зубів в стоматологічній клініці. Якщо великий ризик карієсу, стоматолог також може порекомендувати використовувати профілактичне покриття корінних зубів, щоб запобігти накопиченню на них зубного нальоту і гниття, а також регулярно застосовувати еліксири для полоскання порожнини рота.

Розкажіть про це друзям: