Рентгенодіагностика цифровими малопроменевими апаратами, часткова та панорамна

Панорамний знімок зубів - один з головних видів рентгенодіагностики

Для кожного цілком відомо, що будь-який лікар-стоматолог ніколи не зможе гарантувати своєму клієнтові максимально ефективне лікування без сучасної медичної апаратури, а саме рентген в стоматології.

Виділяють кілька типів рентгена зубів:

  • Панорамний знімок зубів, так звана оглядова рентгенографія. В даному випадку здійснюється рентген щелепи пацієнта, коли має місце захворювання пародонту
  • Внутрішньоротова. Тут лікар-стоматолог робить хворому рентген порожнини рота. Використовується метод розташування плівки в роті, що дозволяє побачити стан зуба. Знімок за допомогою прикусного приладу показує бічний та кореневий карієс на рентгені, стан щільності тканин щелепи.
  • Позаротовий рентген - зовнішнє розташування плівки. Стоматолог може отримати інформацію про стан структурної основи тканин, зробити цефалометричний знімок голови пацієнта та сіалографію, щоб виявити всі можливі патології слинних залоз.

Рентген зубів: інноваційні методи

Ортопантомограмма в стоматології, на сьогоднішній день, досягла того рівня розвитку, коли лікар може без проблем і з мінімальними витратами часу багаторазово збільшити зображення та виявити будь-яку мікропатологію. При цьому доза опромінення при рентгені зуба мінімальна.

Цифровий знімок - це 3D знімок зубів пацієнта, який є більш безпечним і максимально точним методом. Серед переваг такого виду рентгена зуба:

  1. Стоматолог може максимально ефективно вивчити стан зуба під різним кутом та ракурсом;
  2. Використовуються програмні алгоритми пошуку того чи іншого захворювання;
  3. Детально вивчається щільність зубів;
  4. Можна зберігати і пересилати дані про знімок зуба

Рентген зуба при вагітності: використання цифрових методів

Жінки, які перебувають в «положенні», часто задаються питанням, а чи можна робити рентген зуба при вагітності? Питання очевидне – не можна, а потрібно!

Цифровий рентген зуба при вагітності не несе пацієнтці ніякої шкоди, відсутні будь-які випромінювання на організм і немає негативного впливу на сам плід.

При цьому отримується якісний 3D знімок зубів без застосовання рентгенівської плівки.

Рентген молочних зубів

Рентген зубів у дітей проводиться на багато частіше, ніж у дорослих. Але питання «скільки разів можна робити рентген зуба?» повинно турбувати всіх батьків.

За допомогою панорамного знімка, лікар отримує зображення всього зубного ряду дитини, що показує:

  1. стан верхньої і нижньої щелепи дитини;
  2. локалізацію зачатків;
  3. кількість прорізаних зубів

3д знімок зубів дитини допоможе стоматологу виявити можливі патологічні канали, коріння і пломби в найдрібніших подробицях. Радіовізіограф завжди знизить ймовірність хоч і невеликого, але випромінювання на дитячий організм.

Рентген зубів: ціна

Наважилися сходити до стоматолога і зробити рентген всіх зубів собі або ж маленькій дитині? Записуйтеся на процедуру в стоматології МайстерСтом. Фахівці нашої стоматології якісно проконсультують вас і, при необхідності, нададуть стоматологічне лікування, ґрунтуючись на остаточному 3D, панорамному або ж на іншому вигляді знімка.

Лікар не покладається на інтуїцію і припущення. Тільки завдяки професійній діагностиці можна побачити картину в цілому і, найголовніше, визначитися з правильним курсом лікування молочних або дорослих зубів.

Розкажіть про це друзям: