Що таке ортодонтія і ортодонтичне лікування?

Ортодонтія - це розділ стоматології, який займається лікуванням різноманітних дефектів положення зубів та неправильного прикусу.

 

Існує багато наслідків, які спричиняють подальші проблеми під час розвитку дитини при несвоєчасному початку ортодонтичного лікування.

Ось тільки деякі з них:

 • труднощі в догляді за зубами, як наслідок, підвищений ризик пародонтиту і карієсу;
 • відхилення у термінах прорізування постійних зубів, що спричинює скупчення зубів і неправильний розвиток щелеп;
 • порушення дихання і травлення;
 • головні болі, як результат додаткових навантажень щелепно-лицьових м'язів під час жування;
 • біль у плечовому суглобі або в ділянці шиї;
 • психо-емоційні розлади через недосконалу посмішку.

Основне завдання ортодонтії – це усунення проблеми до того, як вона призведе до ускладнень – порушення пропорційності та симетричності обличчя, часто множинний карієс, захворювання ясен тощо.

 

Важливий момент, про який потрібно пам’ятати: профілактичне звернення до ортодонта зможе попередити не тільки розвиток психологічних проблем, комплексів, які часто виникають у дітей через “криві” зуби, але і сприяти гармонійному розвитку зубо-щелепової системи і дитини в цілому.

Як визначити, необхідність лікування у лікаря ортодонта?

Самостійно визначити необхідність стоматологічного втручання не можна. Це може зробити тільки лікар - ортодонт, оскільки для цього потрібна наявність професійної кваліфікації і обладнання. Базуючись на результатах клінічного огляду, вивчення моделей зубів пацієнта, рентгенографії, стоматолог-ортодонт поставить діагноз і визначить необхідність лікування.

В якому віці слід звернутися до ортодонта?

Для гарантії здорових і красивих зубів у дорослому віці, необхідно відвідувати стоматолога ще на етапі формування щелепної системи, тобто - в дитячому та підлітковому віці. Ортодонт повинен оглянути вашу дитину, як тільки у неї з’явився перший зубчик. Наступні огляди варто проходити у віці 2-3 років. Проте, досягнення сучасної стоматології дозволяють творити чудеса. При цьому, звичайно ж, існують свої труднощі, пов'язані з пристосуванням і відновленням пацієнтів, що мають проблеми з розвитком щелепно-лицьового скелета. Проте, коригувати дефекти зубів навіть в дорослому віці цілком можливо.

Показання щодо лікування

 • Шкідливі звички;
 • Скупченність зубів;
 • Поворот зуба навколо своєї осі;
 • Неправильне розташування зубів або щелеп;
 • Порушення симетричності і пропорційності обличча.


Основні види послуг клініки у напрямку вирішення ортодонтичних проблем:

– консультації пацієнтів зі звуженням зубних рядів, неправильно (нерівно) розташованими зубами, патологіями прикусу, дитячими шкідливими звичками (смоктання пальців, язика, олівців); консультація включає такі етапи:

 

 • діагностику проблеми під час зовнішньо- і внутрішньоротового огляду;
 • з’ясування причин її виникнення (спадкові і генетичні фактори, протікання вагітності мами, терміни прорізування молочних зубів, тривалість грудного вигодовування, шкідливі звички дитини, час початку зміни молочних зубів на постійні тощо);
 • визначення методів і засобів, за допомогою яких можна усунути патологію (міогімнастика, знімні або фіксовані ортодонтичні апарати, допомога ЛОР-лікарів і/або щелепно-лицевих хірургів).

– виготовлення різних видів знімних ортодонтичних апаратів (пластинок) з пластмаси українських і німецьких виробників (фіксація знімних апаратів можлива у дітей з чотирьох років);

– лікування за допомогою брекет-систем (одна або дві щелепи): металевих, керамічних, сапфірових; фіксація здійснюється у підлітковому віці, коли прорізані всі, або майже всі, постійні зуби, окрім сьомих і восьмих;  

– безкоштовний супровід ортодонтичних пацієнтів після закінчення лікування (контрольні профілактичні огляди).

 

Лікарі ортодонти в "МайстерСтом" володіють більшістю сучасних методів відновлення зубних рядів і прикусу. У клініці стоматології «МайстерСтом» працює лікар-ортодонт вищої кваліфікаційної категорії, підвищення кваліфікації якого відбувалося за кордоном (Данія, Німеччина). Лікування у лікаря ортодонта в стоматології  «МайстерСтом» забезпечить здоров'я порожнини рота  і впевненість в усмішці на довгі роки.

Щоб потрапити на консультацію до лікаря-ортодонта потрібен попередній запис.