Наш блог

Якісна і надійна імплантологія в стоматології
«Якісна і надійна імплантологія в стоматології»

Така наука, як імплантологія є новітнім напрямком в медицині, головними гілками якого є теорія і практика вживлення зубного імпланта в щелепну кістку. На сьогоднішній день, використання дентальної імплантації приходить на заміну протезуванню. Це призвело до того, що імплантологія стала незамінною частиною стоматологічної практики.

Така наука має ряд переваг у вигляді:

 • вивчення питань приживлення імплантатів;
 • надійність і якість;
 • акцентування уваги на подальшій функціональності.

У той час, як провідні виробники систем імплантації «кидаються» довічними гарантіями, то далеко не всі зубні лікарі гарантують остаточний позитивний результат при встановленні імплантів. І все ж, такий напрямок досить стрімко розвивається.

Список протипоказань до імплантації мінімально скорочується. Різні типи імплантів дають можливість лікарю встановлювати їх у багатьох клінічних випадках.

Дентальная імплантологія: поглиблення в історію

На території Південної Америки і Єгипетської цивілізації були знайдені докази зародження імплантології, це доводять і археологічні розкопки. Також, про це згадується в китайських та індійських історичних джерелах.

Що б відновити зубні ряди застосовувалися:

 1. зуби тварин;
 2. шматочки золота;
 3. слонова кістка;
 4. дерев'яні елементи.

Міцні срібні або ж металеві нитки приходили на допомогу для прив'язування виробів до ближнього зубу. За часів середньовіччя лікарі застосовували зуби людей, які померли. А в Англії та Америці використовували зуби знедолених, які купували багаті пацієнти.

XIX століття відзначилось першими спробами імплантації в лунку зуба, що випав, золотих, платинових і олов'яних імплантантів. Але такі матеріали не прижилися, а методики і технології імплантології, широко застосовуються і сьогодні.

Поштовх для розвитку даного напрямку зробив вчений зі Швеції - Інгвар Бранемарк. У 1965 році він провів експеримент з вивчення аспектів регенерації кісткових тканин після травм і, в результаті, відкрив «остеоінтеграцію». Даний напрямок характеризує здатність імпланта з титану зростатися з кісткою. Саме таким чином розвинулася основа дентальної імплантології, як окремого розділу в стоматологічній практиці. А такі експерименти зробили справжній прорив у сфері протезування.

Імплантологія - основні види і остеопластичні матеріали

 • Одноетапна (експрес-імплантація) - кріплення тимчасової коронки на імплантований в щелепу імплант.
 • Двоетапна - включає протезування штучного кореня (після остеоінтеграції);
 • Одномоментна - встановлення імпланту після того, як видалили зуб.
Якщо має місце недостатній обсяг кістки перед імплантацією, то використовують синус-ліфтинг або кісткову пластику на верхній щелепі в області гайморових пазух.

Нарощування кісткової тканини в імплантології передбачає:

 1.  Аутотрансплантатів;
 2.  Ксенотрансплантів;
 3.  Аллопластів, що дозволяють відновити щелепні кістки для ефективного результату;
 4.  Аллотрансплантів.
На сьогодні, ризики виникнення ускладнень при дентальної імплантології мінімізовані, оскільки відразу ж усуваються вроджені дефекти і деформація щелепно-лицьової області.

І навіть коли у людини є повна адентія, фахівці дентальної імплантології, а також хірурги зроблять йому ідеальну посмішку і відновлять жувальні функції.

Розкажіть про це друзям:

Інші новини

«Графік роботи»
Читати далі
«Як проводиться ендодонтичне лікування ?»
Читати далі
«Чому не варто боятися вирівнювання зубів ?»
Читати далі
«Як перестати боятися стоматологічних процедур?»
Читати далі
«Чи можналікувати зуби під час вагітності»
Читати далі