Виправлення прикусу і вирівнювання зубного ряду

Виправлення прикусу – що потрібно знати?

Аномалії прикусу переважно пов'язані з порушеннями росту і розвитку щелеп. Це може бути збільшення або зменшення однієї чи обох щелеп, порушення форми щелеп та неправильне розташування однієї відносно другої. До цих патологій відносяться дистальний і мезіальний прикус, відкритий і глибокий, а також косий.

Аномалії у зубних рядах це зміна форми або розміру альвеолярного паростка, що спричинює скупчення зубів, проміжки між зубами, повороти зуба навколо своєї осі тощо.

Що саме впливає на формування прикусу?

Існує ряд причин виникнення зубо-щелепових аномалій. Перш за все, це генетичний фактор. Дитина може успадкувати розміри й форму зубів, щелеп, від одного з батьків або одночасно від тата і мами. У цьому випадку “широким” татовим зубам буде мало місця у вузькій маминій щелепі. Тобто порушується співвідношення розмірів зубів і щелеп. Це дуже спрощений варіант. Варто виокремити ще й ендокринний фактор: порушення функціонування щитоподібної залози, наднирників, що спричиняє раннє або пізнє прорізування зубів, неправильний розвиток зубів, щелеп та м’язів обличчя.

Факторами ризику розвитку патології після народження дитини є неправильне штучне вигодовування, порушення носового дихання, шкідливі звички (сон з закинутою назад головою, сон з кулачком під щокою, смоктання язика або пальців), харчування м’якою перетертою їжею, не лікований карієс молочних зубів.

Методи виправлення патологій прикусу

У ранньому віці це міогімнастика. Вправи для м’язів щелепно-лицевої ділянки. Найкращий вік 4-7 років – дитина вже може зрозуміти, що просять її зробити. Вправи перетворюють у веселу гру з батьками або друзями. Ще один спосіб – знімні ортодонтичні апарати (одно- або двощелепові пластинки). Ці апарати можуть застосовуватися з раннього віку, виправляти положення зубів, співвідношення щелеп та сприяти усуненню шкідливих звичок.

Брекет-системи діють на зуби та щелепи у трьох площинах, оптимальний і максимально швидкий ефект дають у підлітковому віці, у старшому віці – лікування триваліше. У нашій клініці часто мами й діти носять брекети одночасно. У окремих випадках потрібна допомога щелепно-лицьового хірурга.

На що звертати увагу під час вибору системи корекції прикусу?

Перший вагомий фактор – це вік дитини. Розуміння дитиною того, що від неї вимагають. Наприклад, дворічній дитині важко зняти відбиток для пластинки, бо вона не зможе 4 хвилини сидіти з відбитковою масою у роті, а трирічний малюк свою пластинку може просто комусь подарувати. Також важливо проінформувати ортодонта про те, чи займається дитина спортом, який може спричинити травму. У таких випадках необхідне виготовлення захисної капи, якщо зафіксована брекет-система. Необхідно так само проінформувати про наявність у дитини алергій на пластмаси або будь-які метали та їх сплави.

Скільки часу потрібно для виправлення ортодонтичних проблем?

Це дуже індивідуально. Від 6 місяців до кількох років. Стверджувати можна лише те, що раннє звернення до ортодонта значно скорочує терміни лікування.

Умови догляду за зубами під час носіння брекет-систем

1. Пластинки:

  • чистити зуби двічі на день після сніданку і вечері, є спеціальні пасти для ортодонтичних конструкцій, але можна чистити й звичайними;
  • якщо ж рекомендовано їсти з пластинками, то зняти їх після цього і прополоскати;
  • якщо якийсь елемент апарату “натер” ясна, то зняти апарат, записатися до ортодонта і за 2 години ДО консультації лікаря знову зафіксувати апарат у роті;

2. Брекет-системи:

  • існують різні види щіток, переважно дитина з брекетами повинна використовувати три, метод використання пояснює гігієніст або асистент ортодонта у клініці, на початкових етапах бажаний контроль батьків;
  • після прийому їжі потрібно полоскати ротову порожнину;
  • протягом усього лікування уникати дуже твердої, в’язкої (карамельки, іриски) їжі, не відкушувати великі шматки фруктів, м’яса, це може пошкодити недешеву брекет-систему.

Клініка стоматології «МайстерСтом Центр» надає повний спектр стоматологічних послуг для дорослих та дітей у місті Рівному, (виправлення та попередження аномалій розташування зубів та порушення прикусу). Ми працюємо із сучасними матеріалами, передовими технологіями і кваліфікованими лікарями.

Основні види послуг клініки у напрямку вирішення ортодонтичних проблем:

  • консультації пацієнтів зі звуженням зубних рядів, неправильно (нерівно) розташованими зубами, патологіями прикусу, дитячими шкідливими звичками (смоктання пальців, язика, олівців);
  • виготовлення різних видів знімних ортодонтичних апаратів (пластинок) з пластмаси українських і німецьких виробників (фіксація знімних апаратів можлива у дітей з чотирьох років);
  • лікування за допомогою брекет-систем (одна або дві щелепи): металевих, керамічних, сапфірових. Фіксація здійснюється у підлітковому віці, коли прорізані всі, або майже всі, постійні зуби, окрім сьомих і восьмих;
  • безкоштовний супровід ортодонтичних пацієнтів після закінчення лікування (контрольні профілактичні огляди).
Дітям без ознак патології до ортодонта вперше потрібно звернутися у 3-4 роки, до дитячого стоматолога – у 2-3 роки на профілактичний огляд (подальші огляди раз на 6 місяців). Дитина, що проходить ортодонтичне лікування, повинна оглядатися ортодонтом 1 раз на місяць.

У клініці стоматології «Майстер-Стом Центр» працює лікар-ортодонт вищої кваліфікаційної категорії, підвищення кваліфікації якого відбувалося за кордоном (Данія, Німеччина).

Важлива інформація для батьків: є можливість сплачувати за лікування брекет-системою поступово, виплачувати частинами протягом лікування.

Щоб потрапити на консультацію до лікаря-ортодонта потрібен попередній запис.

Розкажіть про це друзям: