Герметизація фісур у дітей для попередження карієсу

Герметизація фісур - що слід знати?

Фісури це природні поглиблення, які знаходяться на жувальній поверхні зубів. Після прийому їжі не всі дітки можуть ретельно почистити зубки, і рештки їжі залишаються в цих поглибленнях, що сприяє виникненню бактерій і подальшому розвитку карієсу. І щоб уникнути раннього пломбування дитячих зубів, простіше попередити виникнення карієсу, методом "герметизації".

Існує певна різниця між фісурами постійних зубів, які недавно прорізалися  і більше дорослих. Перші характеризуються звивистістю і гнучкістю, що призводить до важкості в догляді за ними. Такі «молоді» зуби мають менш міцну емаль, тому в перші 3-4 роки постійні зуби більшою мірою схильні  до утворення карієсу.

Зверніть увагу, що герметизація фісур у дітей, є надзвичайно ефективним методом, який дозволяє попередити утворення карієсу, а не сприяє його консервації, як у випадку з срібленням або ремінералізацією.

Але, на жаль, процедура «герметизації» зубів у нас мало поширена, незважаючи на її високу ефективність і безболісність.

Як проводиться герметизація фісур?

 1. На підготовчій стадії герметизації зубів, використовують спеціальну щітку, за допомогою якої чистяться поглиблення в зубах. Потім, їх обробляють антисептиком і ретельно висушують, ізолюючи в подальшому від попадання слини.
 2. Другим етапом, є нанесення спеціального гелю для кращого зчеплення матеріалу з зубом, який потім змивається. Далі зуб знову висушують.
 3. Третім етапом є покриття зуба герметиком, який застигає під дією спеціального світла.
 4. Заключний етап - полірування, завдяки якому прибираються залишки герметика, і обробка поверхні зуба фторовмісним лаком.

Герметизація фісур: які препарати використовують під час процедури?

Спираючись на тип затвердіння, герметики бувають:

 • Самотвердіючі;
 • Фототвердіючі

Також, герметики відрізняються і за зовнішнім виглядом:

 • Прозорі - використовуються при високій ймовірності виникнення карієсу під герметиком. Найчастіше це наслідок слабкої мінералізацією емалі.
 • Кольорові - використовується в інших випадках. Завдяки даному герметику, можна відстежити цілісність покриття в домашніх умовах.

Як часто потрібна герметизація зубів у дітей, і коли саме її бажано робити?

Герметизація фісур дітям робиться один раз з розрахунком на 1-2 роки, чого не скажеш про сріблення. Хоча, навіть після процедури, огляд у стоматолога, необхідно здійснювати раз на півроку. Якщо говорити про вік постійного зуба, то він відіграє більш важливу роль, ніж вік дитини. Найкращим часом для герметизації є перші шість місяців після того, як прорізалися зуби. А так як прорізування зубів це тривалий процес, який розтягується на кілька років, то за одне відвідування стоматолога герметизацію усіх зубів здійснити неможливо. При цьому, вас не повинно турбувати, що герметик буде заважати розвитку зуба. Герметики досить еластичні, щоб в майбутньому прийняти природну форму зуба. Крім того, пережовуючи їжу, герметик ніяк цьому не заважатиме і у малюка не виникнуть які-небудь неприємні відчуття або відчуття дискомфорту.

Протипоказання до проведення герметизації фісур

Герметизація зубів у дітей не проводиться:

 1. Збереження стійкості до появи карієсу фісурами протягом 4 років;
 2. Міжзубні поверхні зубів з непошкодженими фісурами пошкоджені карієсом;
 3. Наявність інтактних широких, добре сполучених фиссур;

Якісна герметизація фісур ціна

Процедура герметизації фісур постійних зубів відносно не дорога і доступна багатьом. У нашій клініці МайстерСтом ціна на герметизацію фісур у дітей буде коливатися в межах від декількох сот гривень. Батьки можуть привести дитину на герметизацію фісур до нас. Адже в клініці МайстерСтом працюють висококваліфіковані фахівці, які проведуть грамотну консультацію і лікування.

Розкажіть про це друзям: