Прикраси на зуби: види і способи кріплення

Кажуть, що моду на прикраси для зубів ввела Мадонна. Саме вона перша відзначилася тим, що встановила собі на передній зуб невеликий блискучий кристал. Це і стало початком нового модного віяння серед зірок і звичайних людей - декорація посмішки різними блискучими камінцями. Завдяки інноваційним технологіям скайси виготовляються з різних матеріалів і можуть бути різної форми.

Класифікація прикрас на зуби

Прикраси на зуби поділяють на прості (використовується один вид матеріалів) і комбіновані (тут застосовують уже кілька видів). Залежно від використовуваних матеріалів розрізняють кілька видів прикрас на зуби:

skajsyСкайс. У більшості випадків, скайси виготовляють з кришталю або скла. Виріб має круглу форму і велику кількість граней, що нагадує маленький діамантик. Скайс дуже легкий і абсолютно не відчувається в роті (товщина скайса не перевищує 2 мм). Але є деякі обмеження по встановленню скайсів. Їх не можна фіксувати на протези і коронки. Крім того, такі прикраси не підходять для зубів, уражених карієсом, з тонкими стінками, а також з різними серйозними ушкодженнями.

Твінклзи (Twinkles). Twinkle - дуже популярна останнім часом прикраса, яка виробляється з twinklesдорогоцінних металів і каменів: смарагди, рубіни, діаманти, платина, золото і т.д. Сама фігурка складається з дорогоцінного металу певної форми, всередині якого інкрустований мініатюрний камінчик. Це може бути твінкл в формі сердечка, зірочки, дельфіна, який можна кріпити тільки до здорового зуба. Препарувати емаль перед процедурою не потрібно. Виріб може протриматися від пів року до 2 років, але в разі потреби лікар-стоматолог без проблем його зніме.

naklejky na zubyСтрази і наклейки. Виготовляються з кольорового скла і не відносяться до коштовних каменів. Стрази можуть бути різної форми, все залежить від побажання клієнта. Прикраса зубів стразами абсолютно не приносить шкоди емалі, так як вони просто приклеюються на емаль. Наклейки - це найбільш дешевий, швидкий і простий спосіб зробити посмішку унікальною. Наклейки також можуть бути різних форм і розмірів.

Показання та протипоказання

Прикраси можна встановлювати тільки на здорові зуби!

Прикрашання зубів стразами і іншими подібними виробами - відмінна можливість для підлітків виділитися серед своїх однолітків. Це чудова альтернатива татуюванню і пірсингу. Люди старшого віку, також можуть підкреслити таким чином свою індивідуальність. Дуже важливо, що деякі прикраси можна встановлювати не тільки на свої (природні) зуби, але і на імпланти і коронки. За допомогою скайсів, страз, твінклз можна замаскувати невеликі сколи та тріщини на емалі. Прикраси для зубів можна використовувати не тільки для того, щоб зробити свою посмішку унікальною і виділитися з натовпу.

Скайси, твінклзи часто використовують для маскування невеликих дефектів емалі:

  • невеликі плями,
  • гіпоплазія,
  • різні дефекти поверхні зубів.
Але прикрашати таким способом посмішку можна далеко не всім. Існують деякі протипоказання:
  • алергія на матеріали, з яких виготовлено прикрасу або на матеріали, якими фіксується прикраса;
  • дітям до 12 років протипоказано встановлювати будь-які декоративні вироби в зв'язку з небезпекою для їхнього здоров'я.

Процедура встановлення прикрас на зуби в стоматології МайстерСтом

Скайси, твінклзи, стрази фіксуються тільки на здорову частину зуба. Їх також інколи можна встановлювати на коронку, імплант, а також бути частиною пломби. Встановлення займає в середньому близько двадцяти хвилин. Вироби дуже легко фіксуються і знімаються без шкоди для емалі.

Ця процедура абсолютно безболісна, тому не вимагає використання будь-яких анестезуючих засобів.

Встановлення відбувається наступним чином:

  1. Стоматолог готує зуб: знімає м'які і тверді відкладення, проводить фторування емалі, обов'язково висушує поверхню зуба.
  2. На ділянку зуба, куди буде фіксуватися прикраса, стоматолог наносить мініатюрну крапельку спеціального клею.
  3. Скайс прикладається до клею.
  4. За допомогою спеціальної лампи виріб фіксується впродовж кількох секунд. Це потрібно для того, щоб клей затвердів.

Існують деякі нюанси, про які потрібно знати: якщо ви вирішите встановити дорогоцінні камені, на емалі або ж в коронці, доведеться висвердлити невеликий отвір для встановлення прикраси. Якщо вам знадобиться зняти виріб, стоматолог зробить його демонтаж без проблем, процедура займе навіть менше часу, ніж процедура встановлення. Після зняття прикраси, зуб обробляється спеціальним розчином з вмістом фтору для того, щоб емаль залишалася здоровою.

При всій красі скайсів, твінклзів та інших прикрас для зубів лікарі-стоматологи попереджають: не варто захоплюватися подібним декоруванням, тому що повторне встановлення прикрас з каміння в одному і тому ж місці призводить до пошкодження емалі (вона сильно стоншується і вже не здатна ефективно захищати зуб від пошкодження).
Розкажіть про це друзям: