Резекція верхівки кореня зуба

Що таке резекція верхівки кореня і для чого вона потрібна?

Резекція верхівки кореня зуба – це прогресивний метод лікування зубів, під час якого уражена частина кореня видаляється хірургічним шляхом, а здорова частина зуба зберігається. Врятувати здорову частину зуба – головне завдання лікаря-хірурга клініки стоматології «МайстерСтом». Саме тому резекцію ми робимо лише у випадках наявності кисти, гранулеми, періодонтиту.

Що таке резекція?

Резекція- це відсікання верхівки кореня хворого зуба, для того, щоб зберегти його красу і дієздатність. Головне завдання резекції – зупинити запалення та прибрати інфіковану частину кореня. Під час резекції хірургічним шляхом видаляють верхівку кореня зуба разом з кистою чи іншими інфекційними утвореннями.

Показання до проведення резекції

Якщо пацієнт звернувся до клініки на ранній стадії захворювання, то вилікувати його можна консервативним методом, тобто без хірургічного втручання. Однак існує ряд випадків, коли уникнути резекції верхівки кореня не вдасться. До них належать:

 1. Погано запломбовані канали кореня зуба. Якщо в каналах залишились пустоти, там з’являється інфекція, що спричиняє періодонтит, гранулему та кисту.
 2. Якщо під коронкою, штифтом чи вкладкою погано запломбовано кореневі канали. Якщо в кореневому каналі виникла інфекція, то для її усунення доведеться зняти коронки та культові вкладки, які було поставлено під час реставрації зуба. Після цього проводиться резекція, канал лікується та пломбується.
 3. Якщо діаметр кісти перевищує 1 см. Якщо проводити терапевтичне лікування за допомогою ліків, то закладати їх доведеться кілька разів. Від цього ясна постійно будуть набрякати. Тому найоптимальнішим та менш болісним лікуванням буде резекція.
Цікавий факт. Втрачаючи зуб, людина втрачає і частину спогадів. До такого висновку прийшла команда вчених з Швеції та Норвегії. Вони з’ясували, що видалення зуба спричиняє руйнування нейронів у гіпокампі, який відповідає за пам'ять. Це і призводить до втрати деяких спогадів.

Приходьте в нашу клініку і ми не тільки будемо намагатися зберегти ваш зуб, але і ваші дорогоцінні спогади. Для цього проведемо вам операцію по резекції верхівки кореня зуба.

Як проходить резекція верхівки кореня?

 • Підготовчий етап. Якщо зуб має незапломбовані кореневі канали, то наш лікар запломбує їх за 1-2 дні до резекції. Сильний набряк інфікованого місця усувається за допомогою антибіотиків.
 • Знеболення кількома уколами. Вся процедура проходить під дією місцевої анестезії
 • Відкриття доступу до верхівки кореня через невеличкий отвір у кістці.
 • Усунення верхівки зубного кореня та місця запалення шляхом резекції. Розріз на яснах закривається та зашивається.
 • Стимулювання відновлення кісткової тканини.

Після операції варто притримуватися кількох простих правил:

 • Охолодити проопероване місце, щоб зменшити набряк.
 • Призначаємо курс антибіотиків та імуностимулюючих засобів, щоб уникнути повторного виникнення інфекції.
 • Відмовитись від фізичних навантажень найближчий тиждень.
 • Дотримуватись гігієни зубів.
Приходьте в клініку МайстерСтом якомога раніше, адже захворювання на ранніх стадіях вилікувати простіше, ніж запущене запалення, і ми зробимо все можливе, щоб повернути здоров'я вашим зубам!
Розкажіть про це друзям: